MUAYTHAI TECHNIKA

 LANKSTUMO SVARBA UŽSIIMINĖJANT MUAYTHAI (TAILANDO BOKSAS)

  Kalbant apie MuayThai kovos menų techniką, turbūt ne vienam mintyse iškyla vaizdas, apie tobulo fizinio pasirengimo kovotoją, kuris dideliu greičiu ir jėga bei nepriekaištinga koordinacija, pašokęs ore sekundžių tikslumu apsisuka aplink atlikdamas tikslų ir taiklų smūgį, taip nokautuodamas savo priešininką. Dvelkia senąja rytų kovos menų paslaptimi? Džiugu tai, kad ji prieinama kiekvienam iš mūsų tiek pradedančiajam sportininkui – kovotojui, tiek pažengusiam MuayThai kovos menų meistrui, tai LANKSTUMO lavinimas ir svarba.
   Dvikovės sporto šakų atstovai, tame tarpe ir Tailando bokso (MuayThai) pasižymi bene labiausiai išvystytomis visomis fizinėmis ypatybėmis, kurių didelė fizinė jėga suderinta su lankstumu ir greičiu. Lavinant lankstumą svarbu tai atlikti ne tik po, bet ir prieš treniruotę. Šiuo metu daug sportininkų bei mėgėjų atlieka tempimo pratimus prieš treniruotę, taip “apšildami” ir paruošdami raumenis fiziniam krūviui, nė nenumanydami, jog gali pasidaryti sau didelę “meškos paslaugą”.
 Tad visų pirma norėtųsi išsklaidyti susikaupusius mitus, tempimo pratimai – tai nėra apšilimas. Siekiant optimalios naudos prieš atliekant lankstumo pratimus būtina apšilti. Atlikdami raumenų tempimo pratimus, tam tikroms mūsų pasirinktoms raumenų grupėms, ištempdami raumenis bei sausgysles, mes didiname judesių amplitudę, taip, optimaliai paruošdami savo kūną taisyklingiems koviniams veiksmams atlikti, kas yra labai svarbu ir labiausiai akcentuojama MuayThai treniruotėse. Čia nekalbame apie vis dar egzistuojančius stereotipus, apie didelio lankstumo reikalaujančius tempimo pratimus, tokius kaip virvutė ar sugebėjimą atsisėsti į špagatą. Prieš pradedant MuayThai treniruotę svarbu kaip galima labiau padidinti savo raumenų elastingumą, kad galėtume lengviau atlikti tam tikrus veiksmus.
  Kam gi reikalingas tas elastingumas MuayThai treniruotės metu? Raumenų elastingumas būtinas gerinant jo fizines savybes stipriai besitreniruojant, o Tailando bokse ypatingai, nes tai lemiamas faktorius, kuris padidina smūgio jėgą dėl raumens sugebėjimo galingiau susitraukti, bei didesnės judesio amplitudės dėka suteikiama papildoma distancija pačiam smūgiui, kitaip tariant tai padaro smūgi dar stipresniu, jau nebekalbant apie tai, kad turint didesnį lankstumą galima atlikti daug įvairesnius ir daug daugiau profesionalumo bei treniruotumo reikalaujančius smūgius. Patyrę sportininkai ir besidomintys kūno kultūros teorija puikiai žino, jog tempimo, t.y. lankstumo pratimai yra kelių rūšių. Kelios iš jų būtų – statinis ir dinaminis raumenų tempimai.
  Dinaminis raumenų tempimas būtent tas, kurį rekomenduojama atlikti derinant kartu su apšilimu, tai lengvas, trumpo intervalo tempimas atliekamas kelis kartus. Jo esmė ištempti raumenį ir vėl atpalaiduoti. Dažnai dinaminio tipo raumenų tempimo pratimai jungiami su vaikščiojimu, kai kiekviename žingsnyje atliekamas kažkoks veiksmas, tai gali būti įtūpstas, pasistiebimai, pasisukimai į šonus ir pan.
  Statinis – dažniausiai atliekamas po treniruotės, siekiant ištempti raumenis, taip išvengiant raumenų sutrumpėjimo ir disbalanso. Raumenų tempimas tai kai raumuo yra ištempiamas ir laikomas ištemptoje padėtyje tam tikrą laiką be jokio judesio. Šį  tempimą idealiausia atlikti užlaikant raumenį tokioje padėtyje 15 – 30 s. Tada daroma panašios trukmės pertrauka, t.y. raumens atpalaidavimas ir tempimas kartojamas. Čia svarbu jausti raumens tempimą, bet ne skausmą!
  Skirdami tam keletą papildomų minučių savo kasdieninių treniruočių metu, nustebsite kaip jūsų treniruočių ir technikos rodikliai gali žymiai patobulėti, na o siekiantiems tobulybės ir aukštumų, atliekant didelio lankstumo reikalaujančius pratimus, reikės daugiau kantrybės, laiko ir užsispyrimo. Rezultatai lygus jūsų atkaklumui. Kad greitai padarytumėte špagatą, treniruotis reikės reguliariai. Rekomenduojama tempimo pratimus daryti du kartus per dieną, minimaliai skiriant po 15-20 minučių. Ir nepamirškite apšilimo!